obchod 2

Prezident Hasičského a záchranného zboru generál JUDr. Alexander Nejedlý, PhD. sa na základe vlastnej žiadosti rozhodol po 35. rokoch ukončiť svoju profesijnú kariéru vo funkcii prezidenta Hasičského a záchranného zboru.

NejedlyPočas svojho pôsobenia na poste prezidenta došlo k rozsiahlej modernizácii a profesionalizácii Hasičského a záchranného zboru, k navýšeniu počtu zásahových hasičov, realizácii projektov a k masívnemu čerpaniu finančných prostriedkov z fondov EU, vďaka ktorým došlo k obnove hasičskej techniky pre dobrovoľné hasičské zbory, rekonštrukcii hasičských staníc a zbrojníc. Historicky  prvýkrát došlo ku koncepčnému riešeniu dobrovoľných hasičov na Slovensku, ako je napr. obnova hasičskej techniky, kategorizácia dobrovoľných hasičov a celoživotné vzdelávanie a výcvik hasičov. Hasičský a záchranný zbor sa aktívne zapojil do európskych záchranárskych štruktúr a vznikli nové záchranárske moduly, ktoré svoje svetové kvality dokazujú aktívnymi zásahmi počas povodní, lesných požiarov a iných mimoriadnych udalostí v rámci EU. Zároveň hasiči vybudovali moderné výcvikové centrum VC HaZZ Lešť, ktoré slúži ako prvotný projekt výcvikového centra pre všetky zložky IZS, zdravotníkov,

Generál Nejedlý sa v budúcnosti chce podieľať na odbornej príprave a edukačnom procese príslušníkov a pracovníkov v celom integrovanom systéme. Rovnako chce v procese očakávaných veľkých zmien klimatických podmienok a krízových situácií prenášať svoje dlhoročné skúsenosti v oblasti medzinárodnej spolupráce v štátoch EU.

Dobrovoľná požiarna ochrana Slovenskej republiky touto cestou ďakuje generálovi Nejedlému za spoluprácu a do ďalších rokov mu praje veľa pracovných, ale aj osobných úspechov.

                                                                                                          Zdroj: HaZZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03  Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top