obchod 2

V pondelok 1. júna 2020 minister vnútra Roman Mikulec  vymenoval nového prezidenta Hasičského a záchranného zboru Pavla Mikuláška, ktorý má za sebou 27- ročnú kariéru hasiča.

 

„Prácu hasičov si veľmi vážim a považujem ju za celoživotnú službu, ktorá si vyžaduje odvahu, statočnosť a obetavosť. Pavol Mikulášek je skúsený hasič, ktorý sa vracia na čelo HaZZ a ja verím, že zbor bude v správnych rukách. Prajem mu dostatok odhodlania a entuziazmu v jeho funkcii, veľa úspechov vo forme účinnej prevencie, ktorá prinesie čo najmenej požiarov a  pripravenosť zboru na zvládnutie nástrah prírody,“ povedal minister vnútra pri uvedení nového hasičského prezidenta do funkcie.

 

Pavol Mukulas novy prezident Hazz

 

 

Pavol Mikulášek sa stal hasičom  v júli 1993 ako starší požiarnik v Mestskom požiarnom zbore v Bratislave. Prešiel viacerými pozíciami, ako  operačný dôstojník,  veliteľ  zmeny až po veliteľa zboru v Bratislave, kde pôsobil 13 rokov. 

V roku 2010 sa stal riaditeľom  Krajského riaditeľstva  HaZZ v Bratislave  a v auguste 2011 bol ministrom vnútra vymenovaný za prezidenta HaZZ. Do tejto funkcie sa vracia z Okresného riaditeľstva HaZZ v Malackách, kde pôsobil ako vedúci prevádzkovo technického oddelenia.

 

 

Prezident a Minister

 

„Ponuku ministra vnútra som prijal ako výzvu, ku ktorej pristúpim s veľkou zodpovednosťou. Ako dlhoročný hasič chcem poskytnúť  kolegom všetko potrebné pre zlepšenie podmienok výkonu služby. Zameriam sa najmä na zabezpečenie akcieschopnosti techniky a výstroja hasičov. Veľa práce nás čaká aj v oblasti úpravy zákonov a interných predpisov. Rád by som pokračoval v prehlbovaní spolupráce s Dobrovoľnou požiarnou ochranou, v ktorej vidím veľký potenciál,"  uviedol nový prezident slovenských hasičov.

K vymenovaniu do funkcie Dobrovoľná požiarna ochrana Slovenskej republiky srdečne blahoželá.

 

Zdroj: HaZZ

 

 

 

 

 

 

 

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03  Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top