obchod 2

Kolegovia dobrovoľní hasiči!

Udalosti ostatných dní nás každý deň utvrdzujú v tom, že doba, ktorú v súčasnosti prežívame, je pre každého z nás veľmi náročná. Zahaľujeme si tváre, ale odkrývame svoje srdcia, aby sme sa aj v tejto ťažkej dobe nespreneverili ideám a poslaniu našich predchodcov – pomáhať blížnemu v nešťastí.

 

 

Dobrovoľní hasiči i v tejto náročnej dobe preukázali, že je možné sa na nich spoľahnúť. Prejavilo sa to počas uplynulého víkendu, kedy sa na Slovensku uskutočnilo celoplošné testovanie obyvateľstva na ochorenie COVID - 19. A bez rozdielu, či ste členmi dobrovoľných hasičských zborov alebo dobrovoľných hasičských zborov obcí, boli ste súčasťou tímov v rámci samospráv a opäť ste vyslali signál, že na dobrovoľných hasičov je možné sa spoľahnúť. Pohodlie svojho domova ste vymenilo častokrát za nevľúdne, chladné a daždivé počasie a opäť ste dokázali, že zdravie spoluobčanov je pre Vás prioritou.

Sme presvedčení, že aj Vašim pričinením celoplošné testovanie obyvateľov dopadlo úspešne, a preto nám dovoľte z celého srdca poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom priložili ruku k zdarnému priebehu tejto veľkej akcie. Patrí Vám naša obrovská úcta a obdiv, ako aj skromné – o to však úprimnejšie ďakujeme.

Sme presvedčení, že dobrovoľní hasiči budú neoddeliteľnou súčasťou tímov aj v okresoch, v ktorých sa uskutoční druhé kolo celoplošného testovania na ochorenie COVID – 19 počas nasledujúceho víkendu.

Ste naozaj vzorom a príkladom lásky k svojmu blížnemu. Pevne veríme, že aj situáciu, v ktorej sa dnes nachádzame, sa nám spoločnými silami podarí prekonať a v blízkej budúcnosti sa spolu stretneme pri krajšej a veselšej udalosti.

Ešte raz, všetkým z úprimného srdca veľmi pekne ďakujeme za vykonanú prácu.

 

 

   Pavol Ceľuch                                                                     Vendelín Horváth

prezident DPO SR                                                        generálny sekretár DPO SR

 

 

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03  Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top