obchod 2

Dňa 26.11.2020 sa v Bratislave, na podnet HaZZ uskutočnilo zasadnutie pracovnej skupiny zriadenej za účelom spracovania podkladov na realizáciu národného vzdelávacieho, výcvikového a tréningového centra HaZZ, s možnosťou vzdelávania a výcviku členov dobrovoľných hasičských zborov. Zasadnutie viedol npor. Dr.h.c. JUDr. Ing. Mikuláš Bodor, PhD., MBA, vedúci oddelenia odbornej prípravy, vzdelávania a výcviku Prezídia HaZZ. Zo strany DPO SR sa tohto zasadnutia zúčastnil prezident DPO SR, hlavný inšpektor Pavol Ceľuch, generálny sekretár, generálny inšpektor Vendelín Horváth a ústredný veliteľ – predseda RVŠ DPO SR, generálny inšpektor Mgr. Ing. Ivan Chromek, PhD..

 

 

Počas rokovania sa špecifikovala úloha a miesto DPO SR v procese prípravy členov DPO SR, miesto OŠ DPO SR, ale aj vzťah DPO SR a samosprávy pri vytváraní DHZO/DHZM. Jedným z cieľov práce uvedenej pracovnej skupiny je vytvoriť jednotnú metodiku a obsah prípravy členov DHZO, zameraný nielen na základnú prípravu, ale všetky typy odbornej prípravy a odborných spôsobilostí členov DHZO, s využitím dostupných foriem výcviku, vrátane elektronickej podpory vzdelávania (e-learning) a výcviku v priestore hasičských staníc HaZZ a VC HaZZ Lešť. Uvedený systém prípravy by sa mal prelínať aj s požiadavkami na vedomostnú úroveň členov DHZO pri zaraďovaní DHZO v kategórií v rámci celoplošného rozmiestnenia síl a prostriedkov.

Z rokovania vyplynula požiadavka na zastúpenie zástupcov samosprávy, ako zriaďovateľov DHZO/DHZM v uvedenej pracovnej komisii. Počas ďalších rokovaní bude DPO SR v pracovnej komisii zastupovať ústredný veliteľ – predseda RVŠ DPO SR.

I.CH.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03, Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top