Kolegovia hasiči!

Zvykne sa hovoriť, že mesiac máj je mesiacom hasičov. Začiatkom tohto mesiaca sme oslávili sviatok svojho patróna – svätého Floriána a taktiež sme si pripomenuli Medzinárodný deň hasičov. Ani vo sne nám však neprišlo na um, že hasiči budú aj v ďalšom období tohto mesiaca titulnými postavami spravodajských a informačných blokov.

 

Postarala sa o to príroda – dlhodobé dažde a s nimi súvisiace záplavy takmer vo všetkých častiach našej krajiny. No a samozrejme Vy, dobrovoľní i profesionálni hasiči, ktorým nie je ľahostajné nešťastie druhých. Opäť ste dokázali, že máte srdce na správnom mieste a v duchu hesla, ktoré sa vyníma na Vašich zborových zástavách „Bohu na slávu a blížnemu na pomoc“ ste pomáhali pri ochrane ľudských životov, zdravia a majetku svojich spoluobčanov.

Hovorí sa, že mesiac máj je mesiacom lásky. A Vy ste sa svojimi skutkami stali príkladom lásky, pretože životy a zdravie svojich spoluobčanov sa pre Vás stali absolútnou prioritou.

Dovoľte nám, aby sme Vám všetkým z úprimného srdca poďakovali za odvedenú prácu. Želáme Vám všetkým pevné zdravie a vždy šťastný návrat domov k svojim rodinám.

 

Pavol Ceľuch 
prezident DPO SR 

Vendelín Horváth
generálny sekretár DPO SR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03, Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top