Dňa 24. mája 2022 boli v Dome Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky udelené vyznamenania schválené Prezídiom DPO SR – Medaila Sv. Floriána (zlatá), Medaila Čestný funkcionár DPO SR (zlatá), Medaila Vojtecha Nemáka (zlatá), Medaila prezidenta DPO SR, Rad Čestného hasičstva a Rad sv. Floriána nasledovným členom a funkcionárom DPO SR:

Medaila Sv. Floriána (zlatá)

  1. Peter Morávek, DHZ Bánovce nad Bebravou, ÚzO DPO SR Bánovce nad Bebravou
  2. Milan Papuča, DHZ Horovce, ÚzO DPO SR Púchov
  3. Pavel Papuča, DHZ Lednica, ÚzO DPO SR Púchov
  4. Marián Kamenický, DHZ Horenická Hôrka, ÚzO DPO SR Púchov
  5. Rudolf Huliak, DHZ Trnové, ÚzO DPO SR Žilina
  6. Darina Žipaj Mišková, DHZ Trnové, ÚzO DPO SR Žilina
  7. Roman Huliak, DHZ Trnové, ÚzO DPO SR Žilina
  8. Václav Baroniak, DHZ Jasenové, ÚzO DPO SR Žilina
  9. Milan Mažári, DHZ Socovce, ÚzO DPO SR Martin
  10. Marián Andraščík, DHZ Fričovce, ÚzO DPO SR Prešov
  11. Pavol Kaščák, DHZ Fričovce, ÚzO DPO SR Prešov
  12. Ján Piskura, DHZ Fintice, ÚzO DPO SR Prešov
  13. Slavomír Luca, DHZ Chminianska Nová Ves, ÚzO DPO SR Prešov
  14. Ľuboš Markuš, DHZ Chminianska Nová Ves, ÚzO DPO SR Prešov
  15. Ján Alžbetkin, DHZ Spišské Bystré, ÚzO DPO SR Poprad
  16. Milan Šifra, DHZ Nová Lesná, ÚzO DPO SR Poprad
  17. Dušan Badiar, DHZ Lučivná, ÚzO DPO SR Poprad
  18. Michal Šerfel, DHZ Batizovce, ÚzO DPO SR Poprad
  19. František Kundis, DHZ Spišské Bystré, ÚzO DPO SR Poprad
  20. Marián Rušin, DHZ Tatrasvit SOCKS,a.s., Svit, ÚzO DPO SR Poprad
  21. Vladimír Kováč, DHZ Štraba, ÚzO DPO SR Poprad
  22. Pavol Michalko, DHZ Štrba, ÚzO DPO SR Poprad
  23. Milan Bača, DHZ Batizovce, ÚzO DPO SR Poprad
  24. Dušan Brutovský, DHZ Poprad, ÚzO DPO SR Poprad
  25. Ján Hurčala, DHZ Šuňava, ÚzO DPO SR Poprad
  26. Ján Šoltís, DHZ Lučivná, ÚzO DPO SR Poprad
  27. Michal Garaj, DHZ Štrba, ÚzO DPO SR Poprad
  28. Štefan Ďurica, DHZ Liptovská Teplička, ÚzO DPO SR Poprad
  29. Ján Vilím, DHZ Veľký Slavkov, ÚzO DPO SR Poprad – In Memoriam
  30. Andrej Haluška, DHZ Myslina, ÚzO DPO SR Humenné

Medaila Čestný funkcionár DPO SR (zlatá)

  1. Renáta Gregorová, DHZ Čierne Kľačany, ÚzO DPO SR Zlaté Moravce, KO DPO SR Nitra
  2. Ladislav Hadina, DHZ Komárno, ÚzO DPO SR Komárno, KO DPO SR Nitra
  3. Jozef Trnka, DHZ Krasňany, ÚzO DPO SR Žilina
  4. Marián Brtko, DHZ Likavka, ÚzO DPO SR Ružomberok
  5. Ján Kalla, DHZ Šuňava, ÚzO DPO SR Poprad
  6. Ján Alžbetkin, DHZ Spišské Bystré, ÚzO DPO SR Poprad
  7. Ján Fris, DHZ Spišské Bystré, ÚzO DPO SR Poprad

Medaila Vojtecha Nemáka (zlatá)

  1. Jozef Smolinský, DHZ Stará Turá, ÚzO DPO SR Nové Mesto nad Váhom
  2. Peter Harcek, DHZ Lopušné Pažite, ÚzO DPO SR Kysucké Nové Mesto
  3. Vojtech Beniačik, DHZ Kozárovce, ÚzO DPO SR Levice, KO DPO SR Nitra
  4. Ľubomír Horňák, DHZ Horný Kalník, ÚzO DPO SR Martin
  5. Milan Mažári, DHZ Socovce, ÚzO DPO SR Martin
  6. Pavol Zapletal, DHZ Jelšava, ÚzO DPO SR Revúca
  7. František Štofko, DHZ Abranovce, ÚzO DPO SR Prešov
  8. Jozef Harčár, DHZ Žipov, ÚzO DPO SR Prešov
  9. Jozef Ruttkay, DHZ Lipníky, ÚzO DPO SR Prešov
  10. Pavel Jakubčo, DHZ Záhradné, ÚzO DPO SR Prešov
  11. Ján Fris, DHZ Spišské Bystré, ÚzO DPO SR Poprad
  12. Marián Rušin, DHZ Tatrasvit SOCKS, a.s. Svit, ÚzO DPO SR Poprad
  13. Jozef Ludvig, DHZ Vikartovce, ÚzO DPO SR Poprad
  14. Ondrej Klimo, DHZ DHZ Poprad, ÚzO DPO SR Poprad
  15. Ján Mlynský, DHZ Batizovce, ÚzO DPO SR Poprad
  16. Ján Kalla, DHZ Šuňava, ÚzO DPO SR Poprad

Medaila prezidenta DPO SR

  1. Štefan Báraň, DHZ Kozárovce, ÚzO DPO SR Levice, KO DPO SR Nitra
  2. Vladimír Mikuláš, DHZ Hliník nad Hronom, ÚzO DPO SR Žiar nad Hronom, KO DPO SR Banská Bystrica
  3. Vladimír Slezák, DHZ Banská Štiavnica, ÚzO DPO SR Žiar nad Hronom, KO DPO SR Banská Bystrica
  4. Mária Putišová, DHZ Trnavá Hora, ÚzO DPO SR Žiar nad Hronom, KO DPO SR Banská Bystrica
  5. Imrich Kolpák, DHZ Brusno, ÚzO DPO SR Banská Bystrica, KO DPO SR Banská Bystrica
  6. František Kundis, DHZ Spišské Bystré, ÚzO DPO SR Poprad – na návrh člena Prezídia DPO SR
  7. Dušan Badiar, DHZ Lučivná, ÚzO DPO SR Poprad – na návrh člena Prezídia DPO SR

Rad Čestného hasičstva

  1. František Daniš, DHZ Blatné, ÚzO DPO SR Pezinsko/Senecká
  2. Peter Krchnár, DHZ Kátlovce, ÚzO DPO SR Trnava
  3. Stanislav Fraňo, DHZ Šúrovce, ÚzO DPO SR Trnava
  4. Eugen Czajlik, DHZ Dunajský Klatov, ÚzO DPO SR Dunajská Streda
  5. Iván Fenes, DHZ Gabčíkovo, ÚzO DPO SR Dunajská Streda
  6. Ivan Linder, DHZ Moravský Svätý Ján, ÚzO DPO SR Senica
  7. Ladislav Búcsi, DHZ Nová Vieska, ÚzO DPO SR Nové Zámky
  8. Ján Klimáček, DHZ Papraď, ÚzO DPO SR Nové Mesto nad Váhom
  9. Peter Kunkela, DHZ Dyčka, ÚzO DPO SR Nitra
  10. Rudolf Huliak, DHZ Trnové, ÚzO DPO SR Žilina
  11. Václav Baroniak, DHZ Jasenové, ÚzO DPO SR Žilina
  12. Viktor Zboja, DHZ Liesek, ÚzO DPO SR Dolný Kubín
  13. Milan Hulla, DHZ Bobrov, ÚzO DPO SR Dolný Kubín
  14. Ján Štyrák, DHZ Zázrivá, ÚzO DPO SR Dolný Kubín
  15. Milan Pavlus, DHZ Kysucký Lieskovec, ÚzO DPO SR Kysucké Nové Mesto
  16. Milan Tomčo, DHZ Prešov, ÚzO DPO SR Prešov
  17. Štefan Magda, DHZ Ovčie, ÚzO DPO SR Prešov – In Memoriam
  18. Mikuláš Oravec, DHZ Malý Slivník, ÚzO DPO SR Prešov
  19. Viliam Popadič, DHZ Bardejov, ÚzO DPO SR Bardejov
  20. Miroslav Rybár, DHZ Richvald, ÚzO DPO SR Bardejov
  21. Ondrej Klimo, DHZ Poprad, ÚzO DPO SR Poprad
  22. Stanislav Kováč, DHZ Tatranská Lomnica, ÚzO DPO SR Poprad
  23. Ján Fröhlich, DHZ Plavnica, ÚzO DPO SR Stará Ľubovňa
  24. Ján Vojčák, DHZ Nová Ľubovňa, ÚzO DPO SR Stará Ľubovňa
  25. Sergius Igor Laborecký, DHZ Lipany, ÚzO DPO SR Sabinov
  26. Jozef Kočiš, DHZ Hubošovce, ÚzO DPO SR Sabinov

Rad sv. Floriána

  1. Jozef Grujbár, DHZ Záhorská Ves, ÚzO DPO SR Malacky
  2. Štefan Krivosudský, DHZ Voderady, ÚzO DPO SR Trnava
  3. Ľubomír Tollarovič, DHZ Košolná, ÚzO DPO SR Trnava
  4. Stanislav Egl, DHZ Závod, ÚzO DPO SR Senica
  5. Ernest Štepanovský, DHZ Dubovce, ÚzO DPO SR Skalica
  6. Jarmila Smolinská, DHZ Stará Turá, ÚzO DPO SR Nové Mesto nad Váhom
  7. Pavol Majtán, DHZ Turá Lúka, ÚzO DPO SR Myjava
  8. Dušan Mihók, DHZ Topoľčianky, ÚzO DPO SR Zlaté Moravce
  9. Milan Mazúr, DHZ Lietavská Lúčka, ÚzO DPO SR Žilina
  10. Štepán Linet, DHZ Ďurčiná, ÚzO DPO SR Žilina
  11. Štefan Kozaňák, DHZ Mútne, ÚzO DPO SR Dolný Kubín
  12. Jozef Kovaľák, DHZ Vitanová, ÚzO DPO SR Dolný Kubín
  13. Ján Chylka, DHZ Párnica, ÚzO DPO SR Dolný Kubín
  14. Dušan Pytel, DHZ Lopušné Pažite, ÚzO DPO SR Kysucké Nové Mesto
  15. Ján Piskura, DHZ Fintice, ÚzO DPO SR Prešov
  16. Jozef Harčár, DHZ Žipov, ÚzO DPO SR Prešov
  17. František Štofko, DHZ Abranovce, ÚzO DPO SR Prešov
  18. Milan Dušenka, DHZ Bardejov , ÚzO DPO SR Bardejov
  19. Juraj Klimek, DHZ Zlaté, ÚzO DPO SR Bardejov
  20. Vladimír Greňa, DHZ Vernár, ÚzO DPO SR Poprad
  21. Ján Fris, DHZ Spišské Bystré, ÚzO DPO SR Poprad
  22. Milan Remeta, DHZ Lužany pri Topli, ÚzO DPO SR Stropkov/Svidník
  23. Milan Šesták, DHZ Malý Lipník, ÚzO DPO SR Stará Ľubovňa
  24. Rudolf Krajger, DHZ Plavnica, ÚzO DPO SR Stará Ľubovňa
  25. Alojz Urda, DHZ Kamenica, ÚzO DPO SR Sabinov
  26. Ján Antol, DHZ Pečovská Nová Ves, ÚzO DPO SR Sabinov

 

01

02

03

04

05

06

07

08

09