V dňoch 14. – 21. júla 2013 sa vo francúzskom meste Mulhouse uskutočnila XV. medzinárodná súťaž hasičov a XIX. stretnutie mladých hasičov. Na oboch týchto podujatiach mala zastúpenie aj Slovenská republika.

 

Dobrovoľná požiarna ochrana SR bola v kategórii mladých hasičov zastúpená dievčatami zo Šuňavy, ktoré sa svojím celkovým umiestnením na 3. mieste zaradili medzi medzinárodnú elitu.

Mladé hasičky zo Šuňavy na stupni víťazov
Obr. č.1: Mladé hasičky zo Šuňavy na stupni víťazov

 

V kategórii chlapcov nás reprezentovali chlapci zo ZK IMA Spišská Nová ves, ktorí obsadili vo výslednom hodnotení celkove 12. miesto.

 Chlapci ZK - IMA Spišská Nová Ves

Obr. č.2: Chlapci zo ZK IMA Spišská Nová ves

 

V mužskej kategórii klasických disciplín CTIF /bez výhodových bodov za vek/ sme mali zastúpenie prostredníctvom DHZ Slovenská Ves, ktorý skončil v bronzovej kategórii a DHZ MIER Spišská Nová Ves, ktorý sa umiestnil v striebornej kategórii.

Muži - Slovenská Ves

Obr. č.3: DHZ Slovenská Ves

DHZ MIER Spišská Nová VES - muži

Obr. č.4: DHZ MIER Spišská Nová Ves

 

V striebornej kategórii skončili aj muži z DHZ EMERSON Nové Mesto nad Váhom, ktorí nás reprezentovali v klasických disciplínach CTIF s výhodovými bodmi za vek.

DHZ EMERSON Nové Mesto nad Váhom

Obr. č.5: Muži z DHZ EMERSON Nové Mesto nad Váhom

 

Veľkú radosť nám urobili aj ženy z DHZ MIER Spišská Nová Ves v klasických disciplínach s výhodovými bodmi za vek, ktoré vo svojej kategórii obsadili celkovo 3. miestu a získali zlatú medailu.

Žena DHZ MIER Spišská Nová Ves

Obr. č.6: Ženy z DHZ MIER Spišská Nová Ves

 

Troška menej sa darilo ženám z DHZ Ladce, ktoré nás reprezentovali v kategórii požiarny šport. Treba však povedať, že i napriek zraneniu súťažiacej na tréningu nakoniec skončili na peknom šiestom mieste.

Ženy DHZ Ladce

Obr. č.7: Ženy z DHZ Ladce

 

Slovensko B nás reprezentovalo v kategórii požiarny šport dobrovoľných hasičov a celkovo sa toto družstvo umiestilo na peknom piatom mieste.

SLOVENSKO B

Obr. č.8: SLOVENSKO B

 

I touto cesto by som chcel veľmi pekne poďakovať všetkým súťažiacim za reprezentáciu DPO SR a teda aj Slovenskej republiky na tomto významnom hasičskom podujatí. Poďakovanie patrí aj všetkým ostatným členom delegácie, ktorí sa tohto podujatia zúčastnili.

Viacej fotográfii najdete TU

Ing. Ján Parčiš

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03, Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top