obchod 2

Dobrovoľný hasič nie je len slovné spojenie. Za každým takýmto slovným spojením je potrebné vidieť človeka, jeho rodinu, priateľov. Väčšina z nás, členov dobrovoľných hasičských zborov, v bežnom živote pracuje  a stará sa o svoje rodiny.

Keď sa však stane nešťastie - horí dom, tráva, príde povodeň – zabúdame na najbližších a ideme dobrovoľne do boja s ohňom či vodou. Jedným z takýchto hasičov bol aj člen DHZ Nitrianska Blatnica - Igor SELEŠ. Manžel a otec dvoch detí odišiel do práce, kde sa mu stal osudný úraz chrbtice, výsledkom ktorého je ochrnutie od pása dole.  Od marca prešiel dosť dlhý čas a Igorovi nedokážeme pomôcť dostať ho späť medzi nás. Potrebuje rôzne zdravotné pomôcky na preležaniny, nehovoriac o zdviháku, ktorý by ho dostal do vane, polohovateľnom vozíku, vďaka ktorému by mohol ísť na dlhšie prechádzky a zároveň medzi nás hasičov a pomohol nám svojimi radami. Skvelý mechanik, strojník, dlhé desaťročia človek, čo nepoznal strach pri zásahoch v obci, či v blízkom okolí. Nejde to inak ako uľahčiť jemu i jeho milujúcej rodine život ako dobrovoľnou zbierkou na pomôcky, ktoré potrebuje dennodenne !

„Bohu na slávu, blížnemu na pomoc“, to je motto dobrovoľných hasičských zborov. Teraz to môžeme dokázať zaslaním hoci i jedného eura na číslo účtu: IBAN: SK9765000000000010784232,  BIC: POBNSKBA Selešová Zdenka. Pomôžme Igorovi prísť medzi nás.

pomoc igorovi

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03, Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top