obchod 2

Keď v novembri v roku 2013 podpredseda vlády a minister vnútra Slovenskej republiky Robert Kaliňák prišiel medzi dobrovoľných hasičov predstavovať projekt celoplošného rozmiestnenia síl a prostriedkov hasičských jednotiek na území Slovenskej republiky s ďalšími víziami, týkajúcimi sa dobrovoľných hasičov, mnohí z nás jeho slovám nechceli veriť. Projekt celoplošného rozmiestnenia síl a prostriedkov hasičských jednotiek sa však naozaj rozbehol už v roku 2013 a v súčasnej dobe máme pred sebou už jeho tretí rok existencie.

Ďalším zo sľubov podpredsedu vlády na týchto stretnutiach bolo odovzdanie 400 kusov hasičských vozidiel IVECO DAILY pre činnosť dobrovoľných hasičov.

Tento sľub sa začal napĺňať pod starobylým hradom Devín dňa 27. februára 2015, keď dobrovoľní hasiči z mestských častí Bratislavy, konkrétne z Devína, Devínskej Novej Vsi, Dúbravky, Čunova, Jaroviec, Podunajských Biskupíc a Záhorskej Bystrice si z rúk podpredsedu vlády a ministra vnútra SR Roberta Kaliňaka prevzali kľúče od týchto vozidiel.

Pri odovzdávaní hasičskej techniky nechýbal ani prezident Hasičského a záchranného zboru Alexander Nejedlý, generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany Slovenskej republiky Vendelín Horváth, riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Martin Blaha, či veliteľ HaZÚ Bratislava Marián Bugár.

Na ďalšie kusy hasičskej techniky sa môžu v dohľadnej dobe tešiť aj dobrovoľní hasiči na ďalších obciach.

P1160830

P1160878

P1160893

 

Ing. Ján Parčiš
vedúci Sekretariátu DPO SR

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03  Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top