obchod 2

   Dňa 11. 3. 2023 o 11.22 h bol ohlásený požiar lesa v Bratislave - Dúbravka, okres Bratislava IV. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. Zasahovali príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, príslušníci Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách a členovia dobrovoľných zborov miest a obcí Ružinov, Stupava a Rusovce deviatimi D prúdmi a tromi genfovakmi ako aj jednoduchými hasiacimi prostriedkami. Pri zásahu boli použité autonómne dýchacie prístroje.

   Dňa 11. 3. 2023 o 9.08 h bola ohlásená odtrhnutá plechová strecha na budove Ministerstva vnútra SR v kat. mesta Hurbanovo, okres Komárno. Zasahujúci príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Komárne a členovia Dobrovoľného hasičského zboru mesta Hurbanovo vykonali rozobratie strešnej krytiny a jej zabezpečenie proti ďalším poveternostným vplyvom. Spolu zasahovali traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru, päť členov dobrovoľného hasičského zboru mesta Hurbanovo a boli nasadené 3 kusy hasičskej techniky.

 

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Bratislavský kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí v Bratislavskom kraji zasahovali v priebehu dňa 11. 3. 2023 od 6.00 h v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 68-krát. Príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy zasahovali 25-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Pezinku (z hasičských staníc v Pezinku a v Senci) zasahovali 10- krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Malackách zasahovali 1-krát, členovia Dobrovoľného hasičského zboru mesta Pezinok zasahovali 5-krát, členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Devínska nová Ves zasahovali 4-krát, členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Ružinov a Sv. Jur zasahovali po 3-krát, členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Boldog, Píla, Ivanka pri Dunaji, Petržalka a Budmerice zasahovali po 2-krát, členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Modra, Rača, Stupava a Vinosady zasahovali po 1-krát. Išlo o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií, naklonených stromov, odtrhnutých striech z rodinných domov, uvoľnených billboardov a iných udalostí spôsobených nepriaznivým počasím. Celkom zasahovalo 58 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru s 15 kusmi hasičskej techniky a 55 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí s 15 kusmi hasičskej techniky.

 

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Trnavský kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Trnavskom kraji zasahovali v priebehu dňa 11. 3. 2023 od 6.00 h v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 77-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Dunajskej Strede (z hasičských staníc v Dunajskej Strede a v Šamoríne) zasahovali 17-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Galante zasahovali 4-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave zasahovali 8-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch (z hasičských staníc v Piešťanoch a v Hlohovci) zasahovali 5-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Senici (z hasičských staníc v Senici a v Kútoch) zasahovali 3-krát, členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Šamorín, Šamorín-Mliečno, Veľké Úľany, Veľká Paka, Kyselica, Jurová, Tomášikovo, Gabčíkovo, Rovinka, Horný Bar, Bodíky, Pataš, Rybky, Veľký Meder, Dechtice, Blatná na Ostrove, Sládkovičovo, Jelka, Horné Orešany, Radošovce, Jablonica, Moravský sv. Ján, Skalica, Bojničky, Vojka nad Dunajom a Holíč zasahovali spolu 49-krát. Išlo o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií, naklonených stromov, ktoré ohrozovali premávku, striech rodinných domov, prístreškov a reklamných billboardov. Celkom zasahovalo 52 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 119 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 42 ks hasičskej techniky.

 

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Trenčiansky kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Trenčianskom kraji zasahovali v priebehu dňa 11. 3. 2023 od 6.00 h v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 21-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne (z hasičských staníc v Trenčíne a v Dubnici nad Váhom) zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Novom Meste nad Váhom (z hasičských staníc v Novom Meste nad Váhom a v Myjave) zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prievidzi (z hasičských staníc v Prievidzi a v Handlovej) zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bánovciach nad Bebravou zasahovali 1-krát, členovia dobrovoľného hasičského zboru obce Červený Kameň zasahovali 1-krát. Išlo o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií, naklonených stromov, ktoré ohrozovali premávku a uvoľnených plechov na strechách. Celkom zasahovalo 25 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 10 členov dobrovoľného hasičského zboru obce a boli nasadené 2 ks hasičskej techniky.

 

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Nitriansky kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Nitrianskom kraji zasahovali v priebehu dňa 11. 3. 2023 od 6.00 h v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 25-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre (z hasičských staníc v Nitre a v Šali) zasahovali 3-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nových Zámkoch(z hasičských staníc v Nových Zámkoch, v Šuranoch a v Štúrove) zasahovali 3-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Komárne zasahovali 5-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Leviciach (z hasičských staníc v Leviciach, v Želiezovciach a v Šahách) zasahovali 8-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Topoľčanoch zasahovali 1-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Zlatých Moravciach zasahovali 4-krát a členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Dvory nad Žitavou, Hurbanovo, Okoličná na Ostrove, Radvaň nad Dunajom a Nová Vieska zasahovali 6-krát. Išlo o odstraňovanie následkov popadaných stromov z cestných komunikácií, ktoré ohrozovali premávku v jednom alebo viacerých jazdných pruhoch. Celkom zasahovalo 94 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 22 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 35 ks hasičskej techniky.

 

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Žilinský kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Žilinskom kraji zasahovali v priebehu dňa 11. 3. 2023 od 6.00 h v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 8-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Čadci (z hasičských staníc v Čadci a v Turzovke) zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Martine zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline zasahovali 1-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši zasahovali 1-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku zasahovali 1-krát a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Zázrivá zasahovali 1-krát. Celkom zasahovalo 24 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, štyria členovia dobrovoľného hasičského zboru obce a bolo nasadených 8 kusov hasičskej techniky.

 

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Banskobystrický kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru v Banskobystrickom kraji zasahovali v priebehu dňa 11.3.2023 od 6:00 h v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 4-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiari nad Hronom zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Zvolene (z hasičskej stanice v Detve) zasahovali 1-krát a príslušníci Výcvikového centra Hasičského a záchranného zboru Lešť(z hasičskej stanice v Pliešovciach) zasahovali 1-krát. Členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Vinica a Cinobaňa zasahovali 2-krát. Išlo o odstraňovanie popadaných stromov z cestných komunikácií a naklonených stromov. Celkom zasahovalo 12 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 6 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 5 ks hasičskej techniky.

Zdroj: Prezídium HaZZ

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03, Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top