obchod 2

   Dňa 17. 7. 2023 o 13.39 h bol ohlásený požiar porastu v starom sade medzi obcami Zohor a Stupava, okres Malacky. Príčinou vzniku požiaru bolo nedbalostné konanie neznámej osoby. Zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Malackách, Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách, Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Zohor, Stupava, Záhorská Ves, Vysoká pri Morave, Plavecký Štvrtok, Pernek, Lozorno, Láb, Jablonové, Gajary, Bratislava-Záhorská Bystrica, Bratislava-Ružinov, Bratislava-Rusovce, Bratislava-Devínska Nová Ves štyrmi vysokotlakovými, jedným C a jedenástimi D prúdmi. Pri zásahu boli použité autonómne dýchacie prístroje. Pri požiari nebol nikto zranený. Následkom požiaru vznikla majiteľom pozemkov priama materiálna škoda predbežne vyčíslená v sume 1 000 eur.

 

Výjazdy v súvislosti s nepriaznivým počasím - Žilinský kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Žilinskom kraji zasahovali celkom 34-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline (z hasičských staníc v Žiline a Bytči) zasahovali 4-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Martine (z hasičských staníc v Martine a v Turčianskych Tepliciach) zasahovali 3-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Čadci (z hasičskej stanice v Kysuckom Novom Meste) zasahovali 1-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Dolnom Kubíne (z hasičskej stanice v Tvrdošíne) zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši (z hasičskej stanice v Liptovskom Mikuláši) zasahovali 4-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Námestove zasahovali 1-krát, príslušníci Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Žiline zasahovali 3-krát, členovia dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí Žilina-Brodno, Žilina-Trnové, Vyšný Kubín, Ľubochňa, Kolárovice-Centrum, Kolárovice-Vrchy, Liptovský Mikuláš, Bobrov, Liptovská Porúbka, Novoť, Trnovo, Liptovská Ondrášová, Dunajov a Sučany zasahovali po 1-krát a členovia dobrovoľného hasičského zboru mesta Martin-Priekopa zasahovali 2-krát. Išlo o odstraňovanie popadaných stromov a konárov z cestných a miestnych komunikácií a elektrických vedení, odčerpanie vody zo zatopenej cesty, odčerpanie vody z budovy VÚC, v jednom prípade o pomoc pri odstránení strhnutého plechu zo strechy garáže a v jednom prípade o likvidáciu požiaru rodinného domu vzniknutého v dôsledku úderu blesku. Celkom zasahovalo 49 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 50 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 33 ks hasičskej techniky.

 

Výjazdy v súvislosti s nepriaznivým počasím - Banskobystrický kraj

   Príslušníci Hasičského a záchranného zboru a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí v Banskobystrickom kraji zasahovali celkom 28-krát. Príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici zasahovali 4-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Brezne zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Rimavskej Sobote (z hasičských staníc v Rimavskej Sobote a v Hnúšti) zasahovali 5-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Veľkom Krtíši (z hasičskej stanice v Modrom Kameni) zasahovali 2-krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Revúcej (z hasičskej stanice v Tornali) zasahovali 1- krát, príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru vo Zvolene zasahovali 1-krát. Členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Hodruša Hámre, Sielnica, Čeláre, Gemerská Ves, Dobrá Niva, Hontianske Nemce, Halič, Veľké Dravcemesta Lučenec zasahovali po 1- krát a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Jesenské a Bušince zasahovali po 2 - krát. Išlo prevažne o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest, miestnych komunikácií, elektrického vedenia, odstraňovanie spadnutého stromu z osobného motorového vozidla a odstraňovanie odtrhnutej časti fasády na budove. Celkom zasahovalo 32 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru, 43 členov dobrovoľných hasičských zborov miest a obcí a bolo nasadených 23 ks hasičskej techniky.

Zdroj: Prezídium HaZZ

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03  Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top