obchod 2

   Dňa 21. 5. 2024 o 13.49 h bola ohlásená dopravná nehoda osobného motorového vozidla v KO Podhradie, okres Martin. V dôsledku dopravnej nehody boli tri osoby zranené. Zasahujúci príslušníci OR HaZZ v Martine a členovia Dobrovoľného hasičského zboru obce Sučany poskytli zraneným osobám prvú pomoc a pomohli ich naložiť do vozidiel poskytovateľa ZZS. Havarovaný automobil zabezpečili proti vzniku požiaru, pomohli ho naložiť na vozidlo odťahovej služby a očistili vozovku.

 Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Trnavský kraj

   Príslušníci HaZZ a členovia DHZM/DHZO v Trnavskom kraji zasahovali v priebehu dňa 21. 5. 2024 v súvislosti s poveternostnou situáciou celkom 14-krát. Príslušníci OR HaZZ v Dunajskej Strede (z HS v Šamoríne ) zasahovali 2- krát, členovia DHZO Topoľníky, Jahodná, Blatná na Ostrove, Rohovce, Trstín, Dobrá VodaHubice zasahovali po 1-krát, členovia DHZO Horné Mýto zasahovali po 2-krát a členovia DHZM Šamorín zasahovali po 3-krát. Išlo o odstraňovanie popadaných stromov na strechy rodinných domov, cestné komunikácie, naklonených stromov, ktoré ohrozovali premávku a v dvoch prípadoch o odčerpávanie vody. Celkom zasahovali 4 príslušníci HaZZ, 36 členov DHZO/DHZM a bolo nasadených 12 ks hasičskej techniky.

Výjazdy v súvislosti s poveternostnou situáciou - Žilinský kraj

   Príslušníci HaZZ a členovia DHZM/DHZO v Nitrianskom kraji zasahovali v priebehu dňa 21. 5. 2024 celkom 9-krát. Príslušníci OR HaZZ v Nitre (z HS v Šali) zasahovali 1-krát, príslušníci OR HaZZ v Leviciach (z HS v Želiezovciach) zasahovali 1-krát, príslušníci OR HaZZ v Nových Zámkoch zasahovali 1-krát a príslušníci OR HaZZ v Komárne (z HS v Kolárove) zasahovali 2-krát, členovia DHZM/DHZO Svodín, Vráble, Pribeta a Hurbanovo zasahovali po 1-krát. Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov z vozoviek. Celkom zasahovalo 11 príslušníkov HaZZ, 19 členov DHZM/DHZO a bolo nasadených 8 ks hasičskej techniky.

Zdroj: Prezídium HaZZ

Adresa

Dobrovoľná požiarna ochrana SR
Kutuzovova 17
831 03  Bratislava02/44 37 21 33
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zostaň v spojení

Go to top